default logo

Protezy zębowe – prawda oraz mity

Wiele osób bierze pod uwagę założenie implantów zębowych, jednakże przez brak odpowiedniej wiedzy na temat, albo też wiarę w mity oraz pogłoski dotyczące tego tematu, nie decydują się na uzupełnienie ubytków po zębach. Jedną z kwestii, która spędza sen z powiem potencjalnych pacjentów chirurgii szczękowej jest pytanie czy protezy zębowe są bezpieczne?

Implant stomatologiczny jest już wykorzystywany prze specjalistów przez ponad 60 lat, stąd pewność, że można je bezpiecznie używać z tego względu, iż są wykorzystywane zamiast korzenia zębów, które zostały utracone przez wzgląd na różne przyczyny. Każdego roku technologia cieszy się coraz to większą popularnością oraz rozwija się. Tytanowe implanty pojawiły się jako pierwsze, ale współcześnie coraz częściej korzysta się również z cyrkonowych implantów. Zakładanie implantów nie ma wiele wspólnego z inwazyjnością i mogą skorzystać z niej nawet osoby w podeszłym wieku przez wzgląd na nieskomplikowaną procedurę medyczną zabiegu.

Zabieg zostaje wykonywany przy znieczuleniu, więc nie sam zabieg nie wiąże się z bólem, tylko i wyłącznie gojenie jest nieprzyjemne, chociaż współczesne techniki sprawiają, że przebiega ono szybciej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Najnowsze implanty zębów na Niedziałkowskiego korzystają z nanostruktury, co jest jednoznacznie związane z bardzo intensywną stymulacją kości szczęk, aby integrować się z kością, a dlatego pacjenci cieszą się trwałym dopasowaniem, które oprócz tego, że bardzo estetyczne jest również stabilne.

Proteza stała na implantach niektórym ludziom kojarzy się z wizytą w szpitalu oraz niewyobrażalnym bólem, jednakże zabieg nie jest gorszy od bólu po usunięciu zęba mądrości, stąd nie warto denerwować oraz stresować się na zapas.  Kiedy zabieg się zakończy, niezbędne jest przestrzeganie instrukcji, które wyda stomatolog. Dotyczą one przede wszystkim diety oraz pielęgnacji rany, a dokładniej mówiąc wskaże on na produkty oraz napoje, które mogą być spożywane, albo wręcz przeciwnie – są zabronione. Przez kilka tygodni po zabiegu nie można także uprawiać sportów, ani żadnego innego wysiłku fizycznego.